Legutóbbi bejegyzések

Gyapotvirág készítése lépésről lépésre

Késésben vagyok a bejegyzések írásával, ezt pl. már novemberben elkezdtem megírni, de kicsúszott a kezemből az oldal folyamatos frissítése.
Igaz a karácsony elmúlt, de a téli dekorációknak még ettől nem kell búcsút mondanunk (ma kaptam már egy hírlevelet, tavaszi termékekről!! :O).

Gyermekkorom óta rajongom a téli/karácsonyi dekorációkért. Az adventi koszorúnkat minden évben mi készítettük otthon és nálam ez a lelkesedés azóta sem csökkent, inkább kicsit háttérbe szorult a kisgyermekeim mellett. Ettől az évtől próbálom beszuszakolni ismét a napjaimba azokat a rövid kis perceket, amit kreatív tevékenységgel tölthetek. Erre a délutáni altatási időben és az esti lefektetés után jut némi időm.
Tavaly fedeztem fel – de lehet már korábban divatba jött -, hogy sok kopogtatóba és adventi koszorúba gyapotvirág is kerül és egyből elnyerte a tetszésemet. A gyapotvirág otthoni elkészítésével is ekkor találkoztam először, akkor el is mentettem ilyen ötletet magamnak, hogy majd jól kipróbálom, ha lesz rá időm. Háááát,nem volt…. 😀

Idén azért sikerült két darabot elkészítenem és igazán jól sikerült – szerintem. 😉 Rengeteg gyönyörű virágkötészeti termékkel találkozhatunk, de egy dolog miatt nem vagyok velük kibékülve és az nem más, minthogy környezetvédelmi szempontból nem tűnik fenntarthatónak a sok műanyag miatt vagy akármiből is készülnek…

Lehet az én verzióm sem lesz túl környezetbarát, de remélem nektek is lesz kedvetek otthon kipróbálni az elkészítését.

Amire szükség lesz:

  • vatelin,
  • vatta,
  • virágkötöző drót (talán 0,5 mm), barna színű,
  • barna színű szártakaró,
  • barna filc vagy krepp papír.

Nagy kedvenc közösségi oldalam az „orosz Facebook”, a VK. Nem tudom mennyien ismeritek vagy esetleg használjátok. Nagyon ügyes kézműveseket lehet itt követni, emiatt vagyok fent és itt találtam rá a gyapotvirág készítésének leírására is, ennek mintájára készítettem el a saját verziómat is! (Pinteresten vagy Youtube-on is találhattok ilyen videókat, de én oda nem járok, időhiány miatt.)

A fázis fotókat elfelejtettem, de megpróbálom érhetően leírni a lépéseket.

Először is vágtam egy négyzet alakú vatelint (vagy flízt), majd a közepét megtöltöttem vattával, amitől szép gömböc formát kapott. Fogtam öt darab barna színű virágkötöző drótot, szártakaróval összefogtam alul őket. A drótok másik végét beletűztem a vatelin-vatta gombócba. Nem volt könnyű átszúrni a két anyagon ilyen vékony drótot sem, ezért az olló hegyével készítettem bele lyukat. Az egész folyamatban ez volt a legnehezebb mozzanat.
Majd ezt követően az átszúrt drótokat külön irányokba elrendezve, öt részre osztottam a gombócokat, a drót végeket feltekertem a virág szárán található drótokra.
Barna filcből ovális formájú leveleket vágtam – késő esti lustaságra hivatkozva – felragasztottam a gyapotvirág aljára, majd minden levél alsó szárát és a drótokat barna szártakaróval körbetekertem.

Szerintem igazán pofás kis gyapotkészítő kisiparos lenne belőlem! 🙂 Biztos, hogy nem ez volt az első és nem is az utolsó, hogy ilyet készítettem.

Végül megmutatom, milyen a bolti gyapot – amit még tavasszal vettem a virágkötő tanfolyam gyakorlati órájára és általam készített.


Ha tetszett az ötlet készítsétek el Ti is vagy egyszerűen kövessetek a Facebook-on, Instagram-on vagy a TikTok-on!
Hírlevélre az oldalsávban vagy a lenti láblécen tudtok feliratkozni! 😉

Adrienn

Még szintén kedvelheted...

1 hozzászólás

  1. […] “betűzöket” is, gyapotvirág – ennek készítéséről már írtam egy bejegyzést -, filc mikulásvirág és papírból készített kis házikók (erről is írok hamarosan […]

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük